Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Wypadanie włosów - jak sobie poradzić z problemem jesienią? Ratunek: Vis Plantis

Wypadanie włosów – jak sobie poradzić z problemem jesienią? Ratunek: Vis Plantis

| On 17, lis 2020

Zazwyczaj tracimy około 50 włosów dziennie. W porze jesienno – zimowej tą liczbę możemy spokojnie podwoić. Zauważyłyście to, prawda? Sezonowe wypadanie włosów to fizjologiczna norma. Natomiast, gdy wypadanie narasta, warto sięgnąć po sprzymierzeńców, którzy zadziałają wzmacniająco na włosy. Poznajcie Vis Plantis – to od tych kosmetyków powinniście zacząć swoją jesienno – zimową kurację!

Pielęgnacja włosów jesienią i zimą

Nawet jeżeli latem dbałyśmy intensywnie o włosy, to i tak jesienią mogą one wypadać. A zazwyczaj winne są temu hormony. Mowa szczególnie o jednym – estrogenie, który wiosną i latem wydziela się intensywniej pod wpływem słońca. Naturalnie jesienią ustaje, dlatego włosy, które intensywniej rosły pod wpływem estrogenu kończą swój życiowy cykl. Nie zapominajmy, że jesień to także pogorszone warunki atmosferyczne, w tym silne wiatry, które mogą szczególnie źle wpłynąć na długie i cienkie włosy. Podmuchy plączą pasma, a w efekcie je niszczą.

Co ciekawe, od dawna uważano, że zjawisko nadmiernego wypadania włosów jesienią jest wywołane naturalnym rytmem przyrody, a włosy… lecą jak liście z drzew!

Natomiast zimą szkodliwe dla włosów nie jest tylko zimno na zewnątrz, ale również suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Jeżeli nosimy ciepłą czapkę włosów cierpią, ale bez niej… jeszcze bardziej! To mróz sprawia, że włosy mogą wypadać intensywniej. Przemrożenie głowy grozi uszkodzeniem mieszków włosowych. A skoro już wywołaliśmy czapkę to i o niej kilka słów. Czapka nie może być zbyt obcisła. To doprowadza do zaburzenia mikrokrążenia w skórze głowy, a w rezultacie włosy otrzymują mniej substancji odżywczych, osłabiają się i wypadają. Zbyt ciężkie (lub co gorsza – nieoddychające) nakrycie głowy powoduje nadmierne wydzielanie sebum, które zalega i zatyka kanaliki. Efekt? Często pojawiający się w tym przypadku problem łupieżu. Co gorsza, włosy pod ciężką czapą wyglądają z czasem coraz gorzej i potrzebują jeszcze więcej kosmetyków do stylizacji, by nadrobić efekty. A te z kolei będą działały odwrotnie – im więcej produktów stylizacyjnych, tym gorsza kondycja pasm. Już nie wspominamy nawet o szoku termicznym dla włosów przy wejściu z zimnego do ciepłego pomieszczenia!

Na ratunek: Vis Plantis!

Jeżeli jest wśród Was Czytelniczek osoba, która jeszcze nie zna Vis Plantis, to najwyższy czas nadrobić zaległości. Ta polska marka łączy naturalną pielęgnację i wysokiej jakości produkty w swojej bogatej ofercie. Na szczególną uwagę zasługują dwie propozycje: szampon oraz odżywka do włosów osłabionych z tendencją do wypadania (kozieradka) Vis Plantis.

Przedstawiony szampon jest najlepszym ratunkiem dla włosów osłabionych! Bazą kosmetyku jest wyciąg z kozieradki, który regeneruje i pobudza wzrost włosów, a także łagodzi podrażnienia skóry głowy. Obecność kozieradki to również gwarancja dostawy do pasm cynku, potasu oraz witamin z grupy B. Kolejnym składnikiem jest ekstrakt ze skrzypu polnego i czarnej rzepy o właściwościach dotleniających, odżywczych i wzmacniających cebulki włosowe. Szampon nie zawiera silikonów, jest delikatny i z powodzeniem może być stosowany każdego dnia.

Uzupełnieniem codziennej pielęgnacji włosów jest odżywka do włosów osłabionych z tendencją do wypadania (kozieradka) Vis Plantis. Bazą odżywki, podobnie jak szamponu, jest drogocenna kozieradka. Jest źródłem cynku, żelaza, a także magnezu i potasu. W efekcie jest jednym z najskuteczniejszych ziół w walce z osłabionymi pasmami. Co więcej, kozieradka jest bogata w fosfolipidy, które przyspieszają regenerację oraz sprawiają, że nowe komórki są mocniejsze i wytrzymalsze. W składzie odżywki nie brakuje również ekstraktu ze skrzypu polnego oraz czarnej rzepy o właściwościach odżywczych i wzmacniających cebulki włosowe. Uzupełnieniem składu na etykiecie odżywki jest masło shea, które z jednej strony ułatwia rozczesywanie pasm, a drugiej strony utrzymuje właściwy poziom nawilżenia. Odżywka, podobnie jak szampon, nie zawiera silikonów, dlatego bez przeszkód może być stosowana każdego dnia.

A jakie są Wasze doświadczenia z kosmetykami Vis Plantis?

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com