Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Wiosna, lato, jesień, zima… Która pora roku to właśnie Ty?

Wiosna, lato, jesień, zima…  Która pora roku to właśnie Ty?

| On 03, Kwi 2013

Często idąc na zakupy przymierzasz w sklepie sukienkę i myślisz o danym kolorze, że pasuje do ciebie bardziej różowy niż pomarańczowy, podkreśla tonację twojej skóry lub oczu. To właśnie jest podział na cztery typy urody. Również do każdej z nas przypisana jest odpowiednia kolorystyka z danej pory roku.

Odnosząc się do matki natury wiosna to kolory żywe i intensywne, tak jak świat budzi się do życia, wokół pełno zieleni, kolorowych kwiatów i dużo słońca, latem temperatura podnosi się i jest gorąco, wszystko wypalone promieniami słonecznymi staje się przydymione, wyblakłe, suche, tak jak zboże dojrzewa i przybiera słomkowo-beżowy kolor, liście nie są już takie zielone jak w maju, zaczyna się babie lato, korony drzew stają się lekko żółte, wypalone od słońca. Gdy nadchodzi jesień kolory zmieniają się w ciemniejsze, bardziej nasycone, ziemię przykrywają spadające brunatno- żółte liście, zaś zima otulona jest śnieżnobiałym puchem z migoczącymi srebrnymi drobinkami. Barwy zimy są ostre i mocne.

fot. med-fit.pl

Czasami kobiety popełniają błąd w dobieraniu kolorów do siebie, gdyż może zdarzyć się tak, iż ocena subiektywna jest zupełnie inna niż rzeczywista według analizy kolorystycznej. To co nam podoba się nie zawsze idzie parą z kolorami, które do nas pasują. Dlatego warto znać paletę barw przypisanych do siebie, aby móc z łatwością dobierać ubrania, kolorowe kosmetyki czy nawet tonację włosów. Zaoszczędzisz czas, pieniądze a możesz wyglądać rewelacyjnie.

Ważne jest, aby tworzyć harmonię między barwami, łączyć ciepłe kolory z ciepłymi a chłodne z chłodnymi. Choć nie zawsze jest to regułą, np. kolor czarny, biały, szary czy beżowy wspaniale komponuje się z innymi ciepłymi jak i zimnymi odcieniami. Kolor czerwony nie jest zawsze taki sam, dodając pomarańczowy tworzy odcień ciepły marchewkowy, natomiast dodając róż powstaje chłodny malinowy. Należy zastanowić się w której „czerwieni” będzie Ci do twarzy? Marchewkowej czy też malinowej?

Kobieta Wiosna

Skóra kobiety – wiosny zabarwiona jest na kość słoniową lub ma odcień złotobeżowy. Osoby charakteryzujące się typem ciepłym często są obdarzone piegami. Z reguły większość Europejczyków to typ wiosenny. Powszechnie włosy są w kolorze złotego blondu lub ciemnobrązowe ze złotym połyskiem. Oczy najczęściej są niebieskie lub zielone. Spotyka się je w jasnych i rzadziej w ciemnych odcieniach np. zwykle z domieszką złota (piwny). Do kobiety wiosny pasują kolory intensywne, ciepłe, żywe tj, złotożółte, pomarańcze, czerwień makowa, marchewkowa, brązy rdzawe, zieleń w kolorze groszku, śliwkowy. Z dodatków biżuteryjnych to bursztyn, drewniana biżuteria, zażółcone perły, z ubioru skórzane elementy, faktura stroju może być kwiecista np. tzw. łączka.

Fot. party.pl

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com