Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

One Comment

Relacja z konferencji Eau Thermale Avène - Warszawa, 30 marca 2017

Relacja z konferencji Eau Thermale Avène – Warszawa, 30 marca 2017

| On 17, kw. 2017

W czwartek 30 marca 2017 w Studio Pin Up w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano najnowsze produkty ochrony przeciwsłonecznej pochodzące z Laboratorium Dermatologicznego Eau Thermale Avène.

Na spotkaniu poruszono temat ochrony przeciwsłonecznej, która stanowi coraz poważniejsze zagrożenie dla zdrowia publicznego. Dowiedziono, że co trzeci przypadek nowotworów złośliwych, zdiagnozowanych w skali świata, to rak skóry. Choroba nowotworowa to najgroźniejszy skutek zbyt intensywnego opalania się oraz reakcja na brak odpowiedniej ochrony słonecznej. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może zaskutkować alergią, przedwczesnym fotostarzeniem się bądź plamami pigmentacyjnymi.

Konferencja prasowa była okazją do poznania, czy i w jaki sposób poddawać się ekspozycji na słońce odpowiedzialnie, ze świadomością ryzyka, a przede wszystkim stosując odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną – Eau Thermale Avène.

Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się: Philippe Coudiere – Dyrektor Generalny Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska oraz Hala Halabi – Group Product Manager Eau Thermale Avène. Gościem specjalnym konferencji była doktor Marzena Lorkowska, która przybliżyła temat zagrożeń związanych ze szkodliwym promieniowaniem UV oraz przedstawiła badania kliniczne z King’S College London potwierdzające skuteczność działania nowego produktu ochrony słonecznej – SunsiMed, wyrobu medycznego. SunsiMed wyróżnia się działaniem chroniącym przed promieniowaniem UVA i UVB, zmniejszającym ryzyko powstawania zmian o charakterze rogowacenia słonecznego, nowotworów i fotostarzenia.

Na konferencji prasowej zaprezentowano również dermokosmetyczne nowości przeciwsłoneczne Eau Thermale Avène. Preparaty skutecznie zabezpieczają skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania, są fotostabilne i wodoodporne, a także przyjemne w stosowaniu – nie pozostawiają białego filmu, mają delikatną konsystencję i wchłaniają się błyskawicznie.

Potwierdzeniem jakości produktów Eau Thermale Avène są badania, w których wykazano, że formuły produktów nie wpływają negatywnie na ekosystem wód. Nie posiadają również w składzie filtrów rozpuszczalnych w wodzie, które mogą oddziaływać na bioróżnorodność środowiska morskiego, zaś silikony nieulegające biodegradacji zostały wykluczone ze składu.

Konferencja prasowa była nie tylko okazją do poznania nowości w portfolio Eau Thermale Avène, lecz przede wszystkim szansą na usystematyzowanie własnej wiedzy o ochronie przeciwsłonecznej skóry.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie agencji Platinium Cast! Mamy nadzieję, że zobaczymy się jeszcze przy wielu okazjach.

Komentarze

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com