Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Jak oczyszczać twarz jesienią? Zasady bezpiecznego i łagodnego demakijażu z kosmetykami NIVEA

Jak oczyszczać twarz jesienią? Zasady bezpiecznego i łagodnego demakijażu z kosmetykami NIVEA

| On 17, wrz 2021

Jednym z podstawowych etapów w pielęgnacji skóry jesienią jest demakijaż. Dobre oczyszczanie skóry to podstawa. Jeżeli demakijaż jest wykonywany niepoprawnie bądź niedbale, może być przyczyną pogorszenia kondycji skóry, a w efekcie źródłem rozwoju bakterii. Jak tego uniknąć i jak prawidłowo oczyszczać twarz jesienią? Podpowiadamy!

Czym zmywać makijaż?

Każda cera jest wyjątkowa, dlatego potrzebuje dopasowanej do siebie pielęgnacji. Jeżeli myjemy twarz żelem pod prysznic, to narażamy ją na przesuszenia i usunięcie bariery hydrolipidowej, bez której zarazki wnikają jeszcze szybciej. W swojej jesiennej kosmetyczce warto mieć kosmetyk przeznaczony konkretnie do oczyszczania twarzy. Do wyboru mamy płyny micelarne (sprawdzają się w zmywaniu lekkiego makijażu), mleczka do demakijażu (skutecznie usuwają makijaż i jednocześnie nawilżają skórę) bądź dwufazowe płyny (radzą sobie najlepiej z demakijażem oczu, ale lepiej nie stosować ich na całej twarzy), ale to jedynie początek działania! 

Poświęć czas tylko sobie… i swojej twarzy

Zbyt mało czasu i uwagi na oczyszczanie twarzy? Niestety pośpiech może zaskutkować przykrymi efektami w postaci wyprysków. A tego nie chcemy! Jak zatem przygotować się do właściwego demakijażu? Dla wygody, warto związać włosy w kucyk i założyć opaskę. Ważna jest kolejność zmywanych części. Najlepiej zacząć od ust (szczególnie jeżeli były pomalowane) i oczu. Następnym punktem jest usunięcie zanieczyszczeń żelem do mycia twarzy. Nasz typ to micelarny żel do mycia twarzy – Nivea Hydra Skin Effect

Micelarny żel skutecznie usuwa makijaż i zanieczyszczenia, nawadnia oraz działa odświeżająco. Ta oczyszczająco – nawadniająca formuła z czystym, wysoko skoncentrowany kwasem hialuronowym [HA] nie tylko sprawia, że skóra wygląda zdrowo i może oddychać. Kosmetyk gwarantuje uczucie nawodnienia i odświeżająco czystej skóry. Dodatkowo skutecznie i delikatnie oczyszcza, a przy tym nie wysusza. Jednym słowem – ekstra!

Waszym demakijażowym towarzyszem na jesień powinien być obowiązkowo płyn micelarny NIVEA Hydra Skin Effect. Pamiętajcie, aby rozpocząć demakijaż właśnie od tego produktu, szczególnie że poradzi sobie nawet z najtrwalszą pomadką i wodoodpornym tuszem do rzęs! Zaaplikujcie niewielką ilość na płatek kosmetyczny i usuwajcie makijaż do momentu, aż płatek będzie w pełni czysty. Jego skuteczność wynika z formuły oczyszczająco – nawadniającej z czystym, wysoko skoncentrowanym kwasem hialuronowym [HA], obecnym w całej serii. Po oczyszczeniu sprawia, że skóra wygląda zdrowo, świeżo i promiennie.

Na końcu całego oczyszczania nie zapomnijcie o aplikacji kremu. Dla zachowania ciągłości i skuteczności pielęgnacji polecamy linię NIVEA Hydra Skin Effect, w której znajduje się żelowy krem na dzień, regeneracyjny żel-krem na noc, esensja-serum wchłaniająca się już w 20 sekund oraz ampułki o skoncentrowanym działaniu nawilżającym.

Tej czynności nie rób pod żadnym pozorem!

Często w pośpiechu usuwamy makijaż i mocno pocieramy twarz, zamiast dać zadziałać kosmetykowi. Wystarczy na chwilę przyłożyć wacik, a dobry kosmetyk do demakijażu rozpuści nawet wodoodporny make-up. Dopiero wtedy poziomymi ruchami należy usunąć zanieczyszczenia nagromadzone na końcówce rzęs. Istotny jest również rodzaj wacików – postawmy na takie, które nie rozdwajają się i dobrze zbierają zabrudzenia. Jeżeli nie wykażemy się cierpliwością i makijaż będziemy intensywnie ścierać, wówczas możemy bardzo szybko doprowadzić do łamania i ogólnego osłabienia kondycji rzęs.

A Wy jakie macie sposoby na bezpieczny demakijaż?

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com