Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Jak oczyszczać twarz jesienią? Zasady bezpiecznego i łagodnego demakijażu

Jak oczyszczać twarz jesienią? Zasady bezpiecznego i łagodnego demakijażu

| On 26, Lis 2020

Drogie, czy zdajecie sobie sprawę, że wiele naszych problemów z cerą jest skutkiem niewłaściwego jej oczyszczania? Okazuje się, że sztuka zmywania makijażu oraz zanieczyszczeń, które pojawiły się na twarzy w ciągu dnia powinna stać się naszym najważniejszym codziennym rytuałem pielęgnacyjnym! Jeśli pominiemy ten etap bądź wykonamy go niestarannie, dalsze zabiegi kosmetyczne będą nieskuteczne. Na szczęście, znamy dobrych oczyszczających pomocników!

A gdyby tak… zrezygnować z oczyszczania?

Nasza skóra codziennie narażona jest zarówno na kontakt z kurzem i zanieczyszczeniami środowiska, jak i aplikowanymi na nią kosmetykami pielęgnacyjnymi i makijażowymi. O ile konieczność usunięcia resztek fluidu, tuszu, szminki, cieni jest oczywistością, to często zapominamy, że nieumalowana twarz także wymaga systematycznego oczyszczania. Na skórze pozostają bowiem resztki kremów i innych produktów pielęgnacyjnych, a te – mieszając się z warstwą martwych komórek naskórka, łojem, potem, kurzem – tworzą lepką warstwę, która najpierw blokuje ujścia gruczołów łojowych, a potem wywołuje podrażnienie skóry i miejscowe mikrozapalenia. Pamiętajmy także, że na nieoczyszczony naskórek, z zablokowanymi porami, warstwą łoju czy kurzu nie zadziała żaden preparat – czy to nawilżający czy przeciwzmarszczkowy, bo jego składniki aktywne nie będą w stanie przebić się przez warstwę zanieczyszczeń. Czy już przekonałyśmy Was wystarczająco, że oczyszczanie jest absolutnie kluczowe?

Przedstawiamy markę…BISHOJO!

Czy wiecie, że marka Bishojo jeszcze nigdy do tej pory nie gościła na iSzpilkach? Dziś wkracza w wielkim stylu! Co warto o niej wiedzieć? Słowo „bishojo” po japońsku to „piękna dziewczyna”. Jak wspomina sam producent, seria Bishojo została skomponowana tak, aby każda kobieta mogła w prosty i efektywny sposób pielęgnować skórę swojej twarzy i dostarczać jej wszystkiego czego potrzebuje, a dodatkowo przynieść ukojenie zmysłom, odprężyć się i poczuć wyjątkową. Podstawowymi założeniami kosmetyków (zgodnie z japońską filozofią) jest „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Dlatego seria oparta jest na 3 podstawowych krokach: staranne oczyszczanie, maksymalne nawilżanie, intensywna regeneracja. Zapowiada się świetnie, prawda?

Wśród absolutnych bestsellerów w oczyszczaniu królują dwa kluczowe produkty: emulsja micelarna do demakijażu oraz płyn micelarny do demakijażu.

Emulsja do demakijażu Bishojo skutecznie i jednocześnie delikatnie usuwa makijaż, nadmiar sebum oraz głęboko oczyszcza pory. W składzie emulsji znajdziemy tak drogocenne składniki jak olej babassu o właściwościach nawilżających oraz ekstrakt z orchidei, który stopniowo łagodzi podrażnienia. W efekcie skóra jest miękka i oczyszczona. Na etykiecie nie znajdziemy silikonów, olejów mineralnych, PEG-ów, BHT-BHA, EDTA.

Jak stosować emulsję? Emulsja jest pierwszym krokiem, dlatego należy nałożyć niewielką ilość na dłonie i wmasować w nawilżoną skórę. Następnie należy zmyć letnią wodą, zaś pozostałości emulsji zmyć za pomocą płynu micelarnego.

Drugim kosmetykiem, na który zwracamy szczególną uwagę jest płyn micelarny do demakijażu Bishojo. Płyn skutecznie (a zarazem delikatnie) usuwa makijaż, sebum oraz inne zanieczyszczenia. Odświeża skórę bez pozostawiania na jej powierzchni lepkiego filmu. W składzie płynu znajdziemy aż 94% składników pochodzenia naturalnego, w tym nawilżający ekstrakt z orchidei, łagodzący ekstrakt z perełkowca japońskiego oraz pullalan – składnik stymulujący wzrost 12 szczepów bakterii probiotycznych. Płyn micelarny nie zawiera silikonów, parabenów, PEG-ów, BHT-BHA, EDTA i może być bez przeszkód stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe.

A jakie są Wasze doświadczenia z kosmetykami Bishojo?

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com