Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Tych właściwości bazylii jeszcze nie znałaś - Basil Element

Tych właściwości bazylii jeszcze nie znałaś – Basil Element

| On 13, Sie 2017

Zdrowe, lśniące i piękne włosy są sekretem wielu kobiet, jednak chemiczne zabiegi, stres czy przyczyny genetyczno-hormonalne niekorzystnie wpływają na ich kondycję. Jak więc przywrócić im świeżość, blask i zatrzymać wypadanie? Jaki wpływ ma roślina wywodząca się z kuchni włoskiej? Sprawdź – tych właściwości bazylii jeszcze nie znałaś!

Wypadanie włosów jest naturalnym etapem w naszym życiu, z którym zmagają się miliony osób na całym świecie. Nie ma skutecznego sposobu na zatrzymanie tego procesu, jednak z pomocą odpowiednich nawyków czy produktów, można go spowolnić. Łysienie ma najczęściej charakter androgenowy – uwarunkowany genetycznie bądź powstały na skutek przebytych chorób, ale również codzienne suszenie czy prostowanie niekorzystnie wpływa na ich wygląd. Ze względu na pozytywne działanie naturalnych ekstraktów znajdują one zastosowanie nie tylko w lecznictwie, ale i w kosmetologii.

Innowacyjne rozwiązanie

Bardzo ważnym krokiem w prawidłowej kuracji włosów jest poznanie przyczyny ich wypadania oraz dostosowanie odpowiedniej metody leczenia. Dobroczynne działanie ziół znane jest ludziom od lat, a ich cenne właściwości zamykane są w produktach kosmetycznych. Ekologiczny wyciąg z korzeni włośnikowych znajdujący się na liściach bazylii zawarty w najnowszej linii Basil Element został pozyskany za pomocą metody biotechnologicznej, stosowanej do tej pory głównie w farmacji. Badania kliniczne wykazały, że Ocimum Basilicum zmniejsza wypadanie włosów u osób cierpiących na łysienie androgenowe, zarówno u kobiet i mężczyzn. Stymuluje on także komórki brodawek skórnych, przez co odzyskują one zdolność do namnażania się oraz wzmacnia struktury skórne w obrębie skóry głowy. Basil Element to cztery uzupełniające się kosmetyki stworzone do codziennej pielęgnacji włosów, które nie tylko je wzmocnią i zagęszczą, ale nadadzą im miękkość i połysk oraz złagodzą świąd. Są to:

  • Basil Element, wzmacniający szampon przeciw wypadaniu włosów z bazylią + NMF
  • Basil Element, wzmacniająca odżywka przeciw wypadaniu włosów z bazylią i keratyną, która je wzmocni.
  • Basil Element, wzmacniające mleczko przeciw wypadaniu włosów z bazylią i jedwabiem.
  • Basil Element, wzmacniająca maska do włosów z bazylią i arganem.

Jak stosować?

Do uzyskania lepszych efektów w pielęgnacji, zalecane jest używanie kosmetyków w pełnym komplecie. Niestety sam szampon i odżywka to zdecydowanie za mało, dlatego szczególnie zwracamy na to uwagę.

Szampon dedykowany jest częstej, nawet codziennej pielęgnacji. Doskonale oczyszcza i pielęgnuje skórę głowy. Podobna częstotliwość stosowania zalecana jest także w przypadku odżywki. Dla optymalnych efektów warto odżywiać swoje pasma po każdym myciu. Z kolei maska działa intensywniej niż odżywka, lecz nie jest przeznaczona do codziennego stosowania. Warto jej używać zamiennie, aby wzmocnić pasma bez ich nadmiernego obciążania. Natomiast mleczko to codzienny pomocnik, który pomaga ułożyć włosy i ułatwia ich stylizację. Nakładamy je w zależności od potrzeb:

  • na mokre włosy – zabezpiecza przed działaniem urządzeń do stylizacji i ułatwia rozczesywanie
  • na suche włosy – w niewielkiej ilości ułatwia ułożenie pasm
  • na skórę głowy – wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu.

Cena kosmetyków Basil Element na bazie właściwości bazylii waha się w przedziale 19,99 – 29,99 zł.

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com