Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Targi Czekolady - czekoladowy pokaz mody w Brukseli

Targi Czekolady – czekoladowy pokaz mody w Brukseli

| On 11, lut 2017

Wczoraj ponad 80 producentów czekolady z całego świata przyjechało do stolicy Belgii, aby pochwalić się swoimi słodkimi wyrobami. Targi Czekolady niewątpliwie należą do najsłodszych wydarzeń na świecie. Słodkości to nie jedyna atrakcja, albowiem na tegorocznej edycji miał miejsce pokaz mody, a na nim modelki ubrane w… czekoladowe sukienki!

Prace nad strojami trwały od kilku tygodni do kilku miesięcy. „Musiałam pomyśleć o wszystkim, by suknia zrobiona z czekolady się nie rozpuściła i nie stopniała, by nie była zbyt lekka, ani zbyt ciężka. Ja swoją suknię robiłam 5 tygodni” – opowiada jedna z producentek.

fot. twitter.com

Nie było ryzyka, że czekolada z modowych stylizacji się roztopi. Modelki zakładały stroje tuż przed wyjściem na pokaz. Wcześniej sukienki były przechowywane w specjalnych lodówkach!

Pokaz mody odbywał się pod hasłem „Powrót do przyszłości”. Do dekoracji sukien wykorzystano różnorodne odmiany czekolady. Tkaniny zdobyły liście, niewielkie czekoladowe kuleczki, zaś strój dopełniały kapelusze i torebki – obowiązkowo wykonane z czekolady.

„Salon du Chocolat” to efekt nietypowej kooperacji zespołu projektantów i kucharzy. Ci drudzy kusili uczestników wydarzenia szerokim wyborem słodkości. Targi Czekolady w Brukseli stanowią doskonałe miejsce do poznania historii czekolady, podejrzenia tajników tworzenia słynnych belgijskich pralinek oraz wypróbowania własnych cukierniczych sił w przygotowaniu trufli pod okiem mistrza.

fot. xanianews.com

W ubiegłym roku w wydarzeniu uczestniczyło ponad 30 tysięcy osób. Targi Czekolady potrwają do niedzieli.

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com