Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Popularna sieciówka w tym roku obchodzi 42 urodziny!

Popularna sieciówka w tym roku obchodzi 42 urodziny!

| On 26, lut 2017

To sklep, do którego prawdopodobnie każda kobieta zajrzała przynajmniej raz, a conajmniej 3/4 zrobiły tam zakupy. Kto by się spodziewał, że 42 lata temu w hiszpańskim mieście La Coruña powstanie imperium, które na stałe zapisze się w świecie mody. Pomimo, że słynie z bogatej oferty butów i sukienek, portfolio ma o wiele bogatsze. Jak się zaczęła historia marki ZARA?

Początkowo założyciel marki Amancio Ortega nazwał butik Zorba (w nawiązaniu do Greka Zorby), jednak gdy dowiedział się, że w tym samym mieście znajduje się bar o identycznej nazwie, zdecydował się na zmianę. Założeniem sklepu ZARA była dystrybucja projektów ubrań inspirowanych wysoką modą, lecz w przystępnych cenach. Niestety prawa autorskie nie obejmują większości projektów modowych, dlatego marka do dziś niemalże kopiuje jeden do jednego rzeczy wyłapane na pokazach mody.

fot. [inditex.com]

Obecnie Amancio Ortega jest najbogatszym Europejczykiem i jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Czy wiecie, że szacowana wartość marki to niebagatelne… 16 miliardów dolarów? Sklepy marki ZARA znajdują się w 88 krajach, w których istnieje ponad 2100 butików brandu. Każdy rok to produkcja nawet 10.000 nowych modeli ubrań i akcesoriów, zaś ich sprzedaż oscyluje w granicy pół miliarda.

Warto wiedzieć, że firma Amarcio Ortegi – Inditex (założona w 1963 roku) skupia w sobie jedne z najpopularniejszych sieciówek, w tym oczywiście ZARA, jak i Stradivarius, Bershka, Pull & Bear, Oysho, Massimo Dutti, Zara Home i Uterqüe.

ZARA buty – gdzie są perełki?

[fot. zara.com]

W markowych sklepach największym zainteresowaniem cieszy się obuwie. Nic w tym dziwnego, albowiem za niewielką cenę możemy dostać modele inspirowane projektami światowych domów mody. W tym sezonie królują bogato zdobione klapki i sandały. Aplikacje z kamieni i kryształków mają mało wspólnego z minimalizmem – ma być kolorowo i bogato! Projekty w tym sezonie to przede wszystkim kopie projektów Prady, Dolce & Gabbana, Stelli McCartney czy też Kanye Westa!

ZARA sukienki – najmodniejsze w sezonie

[fot. zara.com]

Markowym hitem bez wątpienia są sukienki ZARA, które biją rekordy popularności. Nie powinno to nikogo dziwić, albowiem hiszpańska sieciówka zadziwia najmodniejszymi wzorami. Mini, midi, maxi – każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Nie zapominajmy, że modele są inspirowane dziełami najsłynniejszych projektantów mody. A to wszystko w naprawdę przystępnych cenach!

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com