Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Oczyszczanie twarzy jesienią według tołpa

Oczyszczanie twarzy jesienią według tołpa

| On 06, Gru 2018

Zasypiasz w pełnym makijażu? Myjesz twarz wodą z mydłem albo samą wodą? Masz jeden krem i aplikujesz go wyłącznie z przyzwyczajenia? Niepotrzebny Ci tonik, skoro twarz jest już czysta? Spokojnie – każdej z nas zdarzają się kosmetyczne wpadki. Natomiast warto wiedzieć, jak zastąpić złe nawyki, dobrymi rytuałami pielęgnacyjnymi. O tym, jak dobrze oczyszczać twarz jesienią uczy marką tołpa.

4 etapy oczyszczania skóry

Dobre oczyszczanie skóry to czteroetapowy proces. Pierwszym etapem powinno być dokładnie usuwanie makijażu oraz zanieczyszczeń nagromadzonych na skórze w ciągu dnia. Nie zapominajcie, że płyny micelarne to nie wszystko – drugi i trzeci krok to dokładne mycie oraz tonizacja! Dodatkowo 1-2 razy w tygodniu rekomendujemy peeling twarzy, który usuwa martwy naskórek oraz działa wygładzająco. Pomimo, że pielęgnacja wieczorna jest szczególnie ważna – nie zapominajcie też o tej porannej. Niech Waszym niezbędnikiem w pielęgnacyjnym rytuale będzie  także krem dopasowany do stanu i rodzaju skóry, ale o kremach opowiemy w innym artykule 🙂

Krok 1 – Demakijaż

Demakijaż to szalenie ważny krok w oczyszczaniu. Dlatego nie zapominaj dokładnie przecierać twarzy płynem micelarnym. Pamiętaj, aby absolutnie nie zasypiać w makijażu. Tylko w pełni oczyszczona skóra ma szansę na regenerację, jest lepiej dotleniona, odżywiona i zyskuje naturalny koloryt. Do demakijażu zastosujmy płyny lub mleczka.

Szczególnie polecamy: Dermo Face Physio dwufazowy płyn do demakijażu oczu (24,99 zł / 150 ml), płyn micelarny do mycia twarzy i oczu (29,99 zł / 400 ml), mleczko do mycia twarzy i oczu (27,99 zł / 195 ml), Dermo Face Rosacal łagodny płyn micelarny do mycia twarzy i oczu (24,99 zł / 200 ml).

Krok 2 – Mycie

Oczyszczanie skóry ze wszystkich zabrudzeń za pomocą żelu (lub pianki) to drugi krok w pielęgnacyjnym rytuale tołpa. Unikajmy mycia samą wodą lub wodą z mydłem – to zaburza nasze pH skóry i osłabia jej funkcje obronne. Odpowiednio dobrany do rodzaju skóry kosmetyk pomoże skutecznie usunąć wszystkie pozostałości, w tym kurz oraz pył, które gromadzą się na skórze. Nie zapominajmy również o porannym umyciu twarzy. Chłodna woda potrafi też nieźle pobudzić w najtrudniejszy poranek.

Szczególnie polecamy: Dermo Face Physio żel do mycia twarzy i oczu (19,99 zł / 150 ml), Dermo Face Sebio normalizujący żel do mycia twarzy (27,99 zł / 150 ml), Dermo Face Rosacal żel micelarny do mycia twarzy i oczu (29,99 zł / 150 ml).

Krok 3 – tonizacja

Tonizacja to krok często pomijany w pielęgnacji i oczyszczaniu twarzy. Tak nie może być! Tonik potrafi przywrócić skórze prawidłowe pH i przygotować ją do dalszej pielęgnacji. Jego codzienne stosowanie jest warunkiem dobrego wchłaniania się i działania kosmetyku. Pamiętajmy, by jednak nie stosować toniku do mycia twarzy – ten kosmetyk nie ma składników myjących czy oczyszczających. Unikajmy toników alkoholowych! Wysuszają one skórę, powodując zwiększenie wydzielania łoju i uszkadzają naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry.

Szczególnie polecamy: Dermo Face Physio tonik-serum 2w1 (27,99 zł / 200 ml), Dermo Face Strefa T matujący micelarny-tonik 2w1 do mycia twarzy (29,99 zł / 400 ml), Green Oczyszczanie łagodny płyn micelarny-tonik 2w1 (24,99 zł / 400 ml).

Krok 4 – złuszczanie

Bez peelingu usunięcie martwego naskórka i wygładzenie skóry nie byłoby w ogóle możliwe! Dlatego korzystaj z dobrodziejstw peelingu, zwłaszcza że ich jest tak dużo. Wypróbuj peelingi drobnoziarniste,  pasty-maski, peelingi gruboziarniste lub enzymatyczne. Jeżeli należysz do grupy posiadaczek skóry naczyniowej najbezpieczniejsza będzie biała glinka, która najdelikatniej złuszcza martwy naskórek.

Szczególnie polecamy: z serii Dermo Face Sebio złuszczająca pasta-maska (27,99 zł / 100 ml), Dermo Face Sebio mikrozłuszczający żel peelingujący do mycia twarzy (27,99 zł / 150 ml), Green Oczyszczanie odnawiająca maska – peeling (3,99 zł). 

Powodzenia w czteroetapowy oczyszczaniu skóry!

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com