Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Nowości Lirene: kosmetyki z aktywnym węglem. Dlaczego są idealne do cery mieszanej?

Nowości Lirene: kosmetyki z aktywnym węglem. Dlaczego są idealne do cery mieszanej?

| On 04, sie 2019

Skóra każdego dnia zmaga się z zanieczyszczeniami pochodzącymi z powietrza, obciążającym ją makijażem oraz spalinami. Zanieczyszczenia te, łącząc się z sebum, zatykają pory, powodując przyspieszone starzenie i utratę kondycji skóry oraz powstanie uporczywych niedoskonałości. Dlatego Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene stworzyły nowe kosmetyki, które nie tylko skutecznie oczyszczają i odżywiają skórę, ale również ją detoksykują, przywracając jej blask. Sekretem działania nowych preparatów jest składnik, który efektywnie usuwa zanieczyszczenia, działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, rozjaśniająco i kojąco – aktywny węgiel.

Jeszcze do niedawna węgiel był jednym z ostatnich składników, który mógł się kojarzyć  z czystością, pielęgnacją i piękną skórą. Jest czarny, brudzący i – co najwyżej –  służy do palenia w piecu. A jednak! Aktywny węgiel stał się składnikiem nowoczesnych kosmetyków, zwłaszcza tych oczyszczających i do pielęgnacji skóry przetłuszczającej się czy mieszanej. W swojej najczystszej postaci, otrzymywany jest z organicznych surowców takich jak drzewo, węgiel kamienny i brunatny oraz torf. Ma rozwiniętą strukturę przypominającą gąbkę z dużą ilością otworów, dzięki czemu świetnie „zasysa” wszelkie zanieczyszczenia. Zanim został wykorzystany w branży kosmetycznej, służył do produkcji różnego rodzaju filtrów czy farmaceutyków stosowanych w zatruciach do pochłaniania toksyn z przewodu pokarmowego. Jego powierzchnia chłonna jest bowiem niewyobrażalnie rozległa – jeden gram węgla aktywnego daje obszar 2500 m2: to tyle, ile mniej więcej wielkość dwóch basenów olimpijskich!

W kosmetyce węgiel aktywny stanowi przede wszystkim składnik mydeł, żeli myjących, preparatów do demakijażu, maseczek oczyszczających, szamponów oraz kremów pielęgnacyjnych. Dzięki silnym właściwościom pochłaniającym oraz wiążącym węgiel aktywny, oczyszcza skórę z wszelkich zanieczyszczeń, jakie się na niej gromadzą, nadmiaru sebum czy z martwych komórek naskórka. Czym różni się od tradycyjnych środków myjących? Przede wszystkim nie tylko oczyszcza powierzchnię skóry, ale również jej pory, sprawiając, że stają się węższe i w konsekwencji mniej widoczne. Na dodatek ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, rozjaśniające i kojące. Ten naturalny surowiec jest łagodny dla skóry, nie powoduje podrażnień i nie narusza jej bariery ochronnej. Świetnie więc sprosta trudnemu wyzwaniu, jakim jest pielęgnacja wymagającej cery mieszanej.

Aktywny węgiel znajdziemy w dwóch nowych, opracowanych przez Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene kosmetykach – w Głęboko oczyszczającej bubble sheet mask – maseczce bąblującej na płacie 40% CHARCOAL oraz w Nawilżającym kremie detoksykującym Lirene Cera Mieszana.

Głęboko oczyszczająca 40% Charcoal Bubble Sheet Mask

Maseczka jest nowatorskim połączeniem oczyszczających bąbelków z aktywnym węglem oraz z wyciągiem roślinnym, łagodzącym podrażnienia i zaczerwienienia. W efekcie powstał skuteczny kosmetyk, który świetnie oczyszcza skórę zarówno z zewnętrznych zanieczyszczeń, takich jak resztki makijażu czy zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, jak i z nadmiaru sebum. Naturalny płat z włókna bambusowego zawiera aż 40% węgla – to skuteczna pielęgnacja oczyszczająca przyjazna dla środowiska i skóry. Węgiel wbudowany jest w strukturę płatu, dzięki czemu nie pozostaje na skórze, a jednocześnie nie brudzi ubrań i przedmiotów. Płat nie jest tylko nośnikiem aktywnych składników, ale sam aktywnie działa, oczyszczając i detoksykując skórę. Maseczka nie powoduje podrażnień czy wysuszenia. Po jej zastosowaniu skóra staje się dotleniona oraz rozświetlona, a także nawilżona, gładka i miękka w dotyku, czyli dokładnie taka, o jaką nam chodzi! Jak to jest możliwe? Zestawienie wszystkich składników aktywnych posłuży wyjaśnieniem. Sprawdźcie koniecznie!

Składniki aktywne:

  • Aktywnie oczyszczające bąbelki – po nałożeniu na twarz maska uwalnia tysiące bąbelków, które usuwają brud i zanieczyszczenia zalegające na skórze.
  • Aktywny węgiel – ekologiczny płat maski wykonany z włókna bambusowego zawiera 40% aktywnego węgla, który w przyjazny dla środowiska i skóry sposób, usuwa toksyny, zwęża pory, normalizuje wydzielanie gruczołów łojowych, delikatnie matuje skórę, bez wywoływania podrażnień.  Węgiel wbudowany jest w strukturę płatu, dzięki czemu nie pozostaje na skórze, nie brudzi ubrań i przedmiotów. Płat maseczki to nie tylko nośnik substancji czynnych, ale i aktywnie działający na skórę element kosmetyku, który dodatkowo ją oczyszczają i detoksykuje.
  • Ekstrakt z rośliny wedelia trilobata – bogaty w kwasy fenolowe o silnych właściwościach przeciwoksydacyjnych, przeciwzapalnych i regenerujących.

Cena: 16,99 zł

Nawilżający krem detoksykujący – Lirene Cera Mieszana

Innowacyjna formuła sprawia, że kosmetyk znakomicie pielęgnuje wymagającą cerę mieszaną: eliminuje zanieczyszczenia i toksyny, matuje, a jednocześnie intensywnie i długotrwale nawilża oraz przynosi ukojenie podrażnionej skórze, uwalniając jej komórki od stresu oksydacyjnego. Jest idealny do stosowania i na dzień, i na noc.

Składniki aktywne:

  • Aktywny węgiel torfowy – pochłania toksyny, oczyszcza cerę z zanieczyszczeń, zwęża pory, przywraca blask skórze.
  • Ekstrakt z liści mięty – zawiera polifenole tj. związki o działaniu przeciwutleniającym i łagodzącym.
  • Kwas hialuronowy – intensywnie i długotrwale nawilża, a także zabezpiecza skórę przed nadmierną utratą wody, dzięki czemu jest elastyczna, dobrze napięta i miękka w dotyku.

Cena: 24,99 zł / 50 ml

Kosmetyki Lirene są dostępne w drogeriach Rossman. Macie już węglowe nowości?

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com