Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Podwójna odmładzająca moc kwasu foliowego i śnieżnej algi - nowe kremy Lirene Folacyna Lift Intense

Podwójna odmładzająca moc kwasu foliowego i śnieżnej algi – nowe kremy Lirene Folacyna Lift Intense

| On 29, Kwi 2018

W nowoczesnych kremach przeciwstarzeniowych wykorzystuje się wnioski płynące z naukowych odkryć dotyczących mechanizmów starzenia się organizmu. Taką wiedzę zastosowały ekspertki z Laboratorium Naukowego Lirene, opracowując składniki, które działają odmładzająco na poziomie komórek skóry. Odejmujący lat duet, jaki znajdziemy w nowych kremach Lirene Folacyna Lift Intense, to połączenie kwasu foliowego i wyciągu ze śnieżnej algi.

To widać na pierwszy rzut oka: nie starzejemy się w równym tempie. Ale naukowców zainteresował fakt, dlaczego niektóre grupy ludzi starzeją się wolniej niż inne. Na Okinawie na przykład mieszka nieproporcjonalnie duża – w porównaniu z innymi miejscami – grupa stulatków. Ta japońska wyspa znana jest z niskokalorycznej diety stosowanej przez jej mieszkańców. Długowieczni są także kapłani buddyjscy czy mnisi związani z innymi religiami, którzy często – ze względu na tradycje i rytuały – poszczą. Zazwyczaj dożywają sędziwego wieku również ci, którzy spoza religijnych powodów dbają o niskokaloryczność posiłków i regularną aktywność fizyczną. Naukowcy zauważyli także, że zarówno myszy, psy oraz małpy na diecie o obniżonej kaloryczności starzeją się wolniej i żyją dłużej. Wniosek: kontrolowane niedojadanie spowalnia starzenie. Ale czy, żeby wyglądać młodziej, trzeba pościć? Niekoniecznie.

Zależność między niedojadaniem a długowiecznością wzięły pod uwagę Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene. Analiza doniesień naukowych pozwoliła na wybranie substancji, która biochemiczny efekt ograniczenia kalorii naśladuje na poziomie komórek, a chcąc uzyskać wzmocniony efekt przeciwstarzeniowy połączyły ją razem ze znanym ze swoich regeneracyjnych właściwości kwasem foliowym. Duet, którego każdy składnik przywraca młodość komórkom skóry, w badaniach in vivo przełożył się na młodszy wygląd skóry.

Jako substancję dającą na poziomie komórkowym efekt „niedojadania”, Laboratorium Naukowe Lirene wykorzystało algę śnieżną. Należy ona do tzw. kriofili, czyli organizmów, które są w stanie przetrwać ekstremalnie niskie temperatury, silne promieniowanie słoneczne i niedobór składników odżywczych, zasiedlając powierzchnie lodu i śniegu. Żeby wytrwać w tak ascetycznych warunkach, alga śnieżna wytwarza unikalne molekuły przetrwania, które – jak się okazało – wywołują w organizmie efekt analogiczny do tego, jaki daje długotrwale stosowana niskokaloryczna dieta. Czyli optymalizuje metabolizm komórek. Optymalizacja ta skutkuje aktywacją „ścieżki młodości”. Najpierw pobudzona zostaje aktywność genu KLOTHO, którego najwyższe stężenie występuje w młodych organizmach, potem – sensora energetycznego AMPK. Powoduje to uruchomienie nieaktywnego białka FOXO, które „włączane” jest zwykle jako czynnik obronny w sytuacjach, gdy zostaje ograniczona energia dostarczana do komórek lub podczas zwiększonego wysiłku fizycznego. Co ważne: uruchomienie tego białka w komórkach skóry poprawia jej systemy obronne i procesy detoksykacji, a także pobudza fibroblasty odpowiedzialne za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Wyjątkowe działanie śnieżnej algi, wraz z kwasem foliowym, regenerującym starzejącą się skórę oraz chroniącym  DNA komórkowe,  daje spektakularny efekt w postaci redukcji zmarszczek, wygładzenia, poprawy jędrności i gęstości skóry dojrzałej.

Kwas foliowy i alga śnieżna wykorzystane w nowej serii Lirene Folacyna Lift Intense opóźniają starzenie się skóry oraz naprawiają powstałe już niekorzystne zmiany – takie jak utrata jędrności i napięcia, zmarszczki oraz odwodnienie i suchość cery. Oba składniki znajdziemy w preparatach dla skóry dojrzałej 40+, 50+, 60+ i 70+ w połączeniu z innymi aktywnymi substancjami, które najlepiej służą skórze w różnych dekadach życia.

NOWE PRODUKTY SERII FOLACYNA LIFT INTENSE

Ultra-nawilżający krem odmładzający SPF 15 40+

Zapewnia głębokie nawilżenie skóry przy jednoczesnej ochronie antyoksydacyjnej. W składzie znajdziemy kompleks higroskopijny, którego zadaniem jest wiązanie wody w skórze oraz zapobieganie jej nadmiernemu odparowywaniu, olej z winogronktóry dodatkowo wzmacnia efekt miękkiej, nawilżonej i głęboko odżywionej skóry oraz witaminę E – spowalniającą procesy starzenia się skóry. Efekt? Dobrze nawilżona, wygładzona, ujędrniona skóra chroniona przed negatywnym wpływem promieniowana UV.

Najważniejsze składniki aktywne:

Wyciąg z algi śnieżnej (Snow alga powder) – działa przeciwstarzeniowo w mechanizmie ochrony komórek skóry i przywrócenia im długowieczności. Wspomaga produkcję kolagenu w skórze, odnawia połączenie pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem, zmniejsza aktywność metaloproteinaz macierzy pozakomórkowej (MMP), aktywuje gen KLOTHO, wzmacnia mechanizmy obronne poprzez aktywność naśladującą ograniczenie kalorii. Ogranicza ucieczkę wody z naskórka (TEWL), więc zapewnia dobre nawilżenie skóry, jej ujędrnienie i wygładzenie.

Folacyna (kwas foliowy) – rozpuszczalna w wodzie witamina, należąca do grupy B, niezbędna w metabolizmie białek, odgrywa dużą rolę w syntezie kwasów nukleinowych DNA i RNA. Przyspiesza metabolizm cukrów i aminokwasów. Najnowsze badania Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris dowodzą, że jest cennym składnikiem ułatwiającym wzrost komórek skóry. Ma działanie intensywnie regenerujące i przeciwstarzeniowe.

Kwas hialuronowy mukopolisacharyd występujący w tzw. istocie międzykomórkowej tkanki łącznej, którego najważniejszą cechą jest doskonała umiejętność zatrzymywania wody. Pod tym względem jego możliwości są największe ze wszystkich pozostałych znanych w kosmetyce substancji.

Witamina E – aktywny antyutleniacz. Chroni włókna kolagenowe przed degradacją, więc zabezpiecza skórę przed efektami przedwczesnego starzenia.

Cena: 25,99 zł / 50 ml

Dermo-nawadniający krem wygładzający na noc 40+

Doskonała nocna rekonstrukcja liftingująca. Krem stymuluje nocną regenerację włókien kolagenowych i elastynowych oraz poprawia proces detoksykacji. Kwas hialuronowy poprawia nawilżenie, elastyczność i napięcie skóry, a biomimetyczne lipidy pochodzenia naturalnego wspomagają procesy regeneracyjne, zapewniając odbudowę płaszcza hydrolipidowego skóry. Po systematycznym stosowaniu zmarszczki ulegają wygładzeniu, a cera odzyskuje blask i gładkość.

Najważniejsze składniki aktywne:

Wśród najważniejszych składników znajduje się ponownie wyciąg z algi śnieżnej o właściwościach anti-aging. Ekstrakt wspomaga produkcję kolagenu w skórze oraz odnawia połączenie między skórą właściwa a naskórkiem. Drugim składnikiem jest folacyna o silnych właściwościach regenerujących i przeciwstarzeniowych, zaś trzecim witamina A przyspieszająca cykl odnowy naskórka. 

Cena: 25,49 zł / 50 ml

Ultra-napinające SERUM 50+

Stymuluje rekonstrukcję nici kolagenowych w strukturze skóry. Wzmacniając białka podporowe gwarantuje bardzo intensywny efekt napięcia oraz natychmiastowej poprawy sprężystości i elastyczności. Dzięki kompleksowi maxLift tworzy na powierzchni skóry rusztowanie, intensywnie napinające i wygładzające skórę. Efekt redukcji zmarszczek intensyfikuje kompleks wypełniający na bazie wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego.

Najważniejsze składniki aktywne:

Bazą serum jest głównie folacyna (kwas foliowy), która jest cennym składnikiem ułatwiającym wzrost komórek skóry. Jak w całej linii nie brakuje również wyciągu z algi śnieżnej przywracającej długowieczność komórek skóry, a tym samym ujędrnienie i wygładzenie. Uzupełnieniem składu jest kwas hialuronowy o właściwościach umożliwiających zatrzymywanie wody w skórze. Dodatkiem na etykiecie serum jest Porphyridium Cruentum – mieszanina polisacharydów (m.in. pochodząca z ekstraktu z czerwonej algi), które tworzą na powierzchni skóry film liftingujący, napinający, ujędrniający.

Cena: 30,99 zł / 30 ml

Więcej o kosmetykach Lirene możecie przeczytać tutaj – KLIK.

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com