Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dom
Brak komentarzy

Noc Świętojańska z roślinną aranżacją stołu

Noc Świętojańska z roślinną aranżacją stołu

| On 21, Cze 2017

Najkrótsza i najbardziej magiczna noc w roku zbliża się wielkimi krokami! Noc Świętojańska, bądź też pogańska Noc Kupały przetrwała stulecia i do dzisiaj jest bardzo chętnie świętowana. iSZPILKI wyznają zasadę, że pozytywne tradycje należy podtrzymywać, dlatego warto z tej okazji zaprosić gości i przygotować coś naprawdę wyjątkowego. Oprócz zapewnienia takich atrakcji jak wicie wianków czy szukanie kwiatu paproci, koniecznie zadbajmy o znakomitą kolację oraz oprawę stołu wzbogaconą o prawdziwe… liście paproci! Zastawa stołowa w połączeniu z zielonymi dodatkami zapewni nam wręcz magiczną oprawę spotkania. 

Noc Świętojańska – atrakcje (nie tylko) stołu

Tańce, zabawa, wicie wianków i puszczanie ich z nurtem rzeki to atrakcje, których nie może zabraknąć podczas Nocy Świętojańskiej. Oczywiście obowiązkowym punktem jest ognisko, szukanie kwiatu paproci i wspólne ucztowanie. Chcąc podkreślić wyjątkowy charakter nocy zaskoczmy zaproszonych gości niecodziennie nakrytym stołem i zastawą Fyrklovern. Zwłaszcza, że serwis Clematis został wręcz stworzony na tego typu okazje! Zastawę będącą owocem współpracy fińskiej marki Vallila Interior oraz Fyrklӧvern zdobią ręcznie malowane, duże kwiaty powojnika utrzymane w odcieniach grafitu i szarości. Piękne wzornictwo połączone z porcelaną najwyższej jakości dają oszałamiający efekt!

Mając z pamięci tradycyjny charakter nocy, warto nieco go przełamać małym twistem, przykładowo w postaci niecodziennej dekoracji. Absolutnym hitem jest zastąpienie tradycyjnego obrusu symbolicznymi dla tej nocy liśćmi paproci czy też niezwykle modnej monstery. Ich nasycona zieleń stanie się doskonałym tłem dla białej porcelany i jednocześnie podkreśli jej piękny, kwiatowy dekor.

Całość genialnie uzupełnią kieliszki do wina i szklanki do wody ozdobione wygrawerowanymi płatkami kwiatów oraz złote sztućce z serwisu Diamond. Dzięki takiemu nakryciu stołu, magiczny klimat Nocy Świętojańskiej mamy zagwarantowany!

Poznajcie inne pomysły na aranżację stołu – TUTAJ.

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com