Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Lirene - właściwa ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci i dorosłych

Lirene – właściwa ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci i dorosłych

| On 17, Maj 2017

Czy zdajecie sobie sprawę, że promieniowanie UVA i UVB wnikając głęboko w warstwy skóry, zaburza naturalną produkcję melaniny i niszczy włókna kolagenowe? W efekcie na naszej skórze pojawiają się takie niedoskonałości jak zmarszczki, plamy, przebarwienia i rozszerzone naczynka. Ale to nie jedyne zagrożenie. Wychodząc zdrowej skórze naprzeciw zespół ekspertek Laboratorium Naukowego Lirene stworzył produkty, które mają jeden główny cel: właściwa ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci i dorosłych. O jakich produktach mowa?

Większość produktów z wykorzystaniem filtrów przeciwsłonecznych skupia się na zapobieganiu oparzeniom, które powoduje promieniowanie ultrafioletowe (UVA i UVB). Tymczasem najnowsze badania pokazują, że światło podczerwone (IR) należy do najsilniej oddziałujących rodzajów promieniowania, które dociera do najgłębszych warstw skóry. To właśnie IR nasila negatywne działanie promieniowania UVA i UVB, wywołując w skórze zmiany o charakterze zapalnym, poprzez wytwarzanie wolnych rodników. Te z kolei mając bezpośredni wpływ na komórki skóry, zaburzają ich strukturę. Na szczęście, jest na to sposób.

Hydrolipidowy ochronny krem do twarzy SPF 50

Hydrolipidowy krem Lirene powinien zostać Waszym towarzyszem jeżeli nie chcecie się mierzyć z niedoskonałościami, o których wspominamy na wstępie. Zawartość fotostabilnych filtrów mineralnych i organicznych zapewnia zabezpieczenie przed promieniowaniem UVA i UVB. Ale to nie koniec właściwości!

Krem niweluje skutki promieniowania podczerwonego (IR). Warto wiedzieć, że ów skutki wiążą się z trwałym uszkodzeniem komórek oraz powstawaniem zmarszczek w wyniku fotostarzenia. Aby temu zapobiec w kremie skoncentrowano składnik IR Complex, który wzmacnia barierę hydrolipidową, działa łagodząco oraz ochronnie na DNA komórek. Poprzez wyciszanie aktywności substancji niszczących włókna podporowe skóry, wspomaga niwelowanie negatywnych skutków promieniowania podczerwonego.

A gdyby tego było mało nowość Lirene to nie tylko właściwa ochrona przeciwsłoneczna, ale nawilżenie oraz ochrona przed przesuszeniem skóry. Na etykiecie kremu znajdziemy witaminę E, zwaną „witaminą młodości” oraz wyciąg ze złotej algi, które aktywują proces intensywnej odnowy i regeneracji komórkowej. Z kolei alantoina łagodzi podrażnienia, które mogą towarzyszyć nadmiernej ekspozycji na słońce.

Cena: 22,49 zł / 40 ml

Lirene Kids – pianka chroniąca przed słońcem SPF 30

Delikatna skóra pociechy jest jeszcze bardziej narażona na negatywne skutki promieniowania. Dlatego właściwa ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci to punkt konieczny przed wyjściem z domu w ciepły dzień.

Alternatywą jest słodka pianka chroniąca przed słońcem o zapachu… gumy balonowej! Ale to nie jest najważniejsze. Na etykiecie produktu znalazły się fotostabilne filtry UVA i UVB chroniące przed poparzeniem słonecznym. Formuła intensywnie nawilża i zmiękcza skórę, zapobiegając jej przesuszeniu, natomiast lekka konsystencja pianki zapewnia wygodną i dokładną aplikację bez uczucia tłustego filmu, za którym dzieci po prostu nie przepadają.

O bezpieczeństwie stosowania przekonuje fakt, że pianka może być stosowana przez dzieci już od 7. miesiąca życia, zapewniając im ochronę i dogłębne nawilżenie skóry. Pamiętajmy jednak, aby aplikację pianki powtarzać co 2 godziny, po wytarciu ręcznikiem, pływaniu bądź spoceniu się.

Cena: 29,99 zł / 150 ml

Więcej o kosmetykach Lirene przeczytacie tutaj. Natomiast chcąc dowiedzieć się więcej o ochronie przeciwsłonecznej zachęcamy do zerknięcia w relację z konferencji – tu.

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com