Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

One Comment

Konferencja Elfa Pharm - iSzpilki.pl

Konferencja Elfa Pharm – 8 czerwca 2016 r.

| On 31, lip 2016

Wyobraźcie sobie spotkanie olbrzymiego koncernu kosmetycznego, którzy zaprasza uczestniczki na niezwykłe spotkanie, w którym zamiast roll – up’a jest kompozycja roślinna, zaś wszystkie przedstawiane produkty umieszczono… w drewnianych skrzynkach! A gdy do tego dodamy scenę w całości pokrytą trawą, warsztaty ze specjalistami i cudowny czerwcowy dzień w Warszawie otrzymamy jedną z najbardziej niezwykłych konferencji, na których mieliśmy przyjemność uczestniczyć! 

5

Dokładnie 8 czerwca 2016 r. wyruszyliśmy z samego rana do Warszawy, by tylko móc uczestniczyć w spotkaniu najbardziej zgodnym z naturą. W kawiarni Flora Caffe mieszczącej się na terenie warszawskiego Ogrodu Botanicznego odbyła się konferencja Elfa Pharm. Spółka została założona w 2011 r. w Krakowie z inicjatywy Doroty i Jarosława Topolskich. Właściciele byli przez lata związani z kosmetyczną branżą, lecz stale odczuwali brak na rynku kosmetyków, które byłyby połączeniem przystępnej ceny i tradycji ziołolecznictwa przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

6

Na szczęście, dziś wszystkie kosmetyczne dobrodziejstwa Elfa Pharm mamy w zasięgu ręki. Podczas spotkania zostały przedstawione wszystkie marki koncernu – Vis Plantis, Dr Sante, Green Pharmacy, Intensive Hair Therapy, Fresh Juice i O’Herbal, na której skupiona była konferencja. Ta linia kosmetyczna to przede wszystkim szampony, odżywki i maski przeznaczony do pielęgnacji skóry głowy i różnych typów włosów, ale nie tylko. W markowym portfolio można znaleźć również żele pod prysznic i balsamy. Każdy z nich w potężnym opakowaniu, aby kosmetyk gwarantował wydajność. O’Herbal wykonuje także krok w kierunku ekologii, ponieważ każde opakowanie produktu jest poddawane procesowi recyklingu.

7

Skuteczność kosmetyków O’Herbal to przede wszystkim siła ziół i roślin, takich jak: chmiel, len, arnika, tymianek, brzoza, mięta czy korzeń tataraku – każda o właściwościach wzmacniających pasma włosów.

Wraz z uczestnikami mieliśmy okazję wysłuchać kilku porad dotyczących codziennej pielęgnacji włosów. Podstawowa lekcja z konferencji:

11

„Szampon dobieramy do skóry głowy, odżywkę do rodzaju włosów.”

Trycholog potwierdziła, że zdecydowana większość społeczności posiada łojotokową skórę głowy, dlatego przy wyborze szamponu powinniśmy się właśnie tą wytyczną kierować. Zwróciła również uczestnikom uwagę na wybór i sposób nakładania odżywki, pomijając przy tym nasadę włosów. Wymieniono również podstawowe błędy w myciu włosów. Okazuje się, że ich szybkie umycie w umywalce bądź w pozycji z głową w dole nie sprzyja kondycji pasm. Podobnie jak czesanie ich na mokro po uprzednim pocieraniu ręcznikiem frotte. Przestrzeżono nas również przed jedwabiami do włosów, które owszem dokładnie scalają końcówki i wygładzają włosy, ale jednocześnie blokują dostęp powietrza do kosmyków. Efekt? Ich struktura stopniowo się osłabia od wewnątrz.

12

Po wykładzie, który uzupełnił dawkę wiedzy dotyczącą codziennej pielęgnacji włosów przyszedł czas na warsztaty. Dzięki nim podpowiedziano nam praktyczne rady dotyczące suszenia ziół i tworzenia domowego zielnika.

13

Na końcu czekał nas wegański poczęstunek, podkreślający jeszcze bardziej ideę związku firmy z naturą. W międzyczasie podjadania truskawkowego deseru, kiedy owocowy sezon dopiero się zaczynał, do dyspozycji uczestników pozostawali eksperci Elfa Pharm. To oni byli nieodłączną pomocą w wyborze odpowiednich dla naszych potrzeb i upodobań kosmetyków.

14

Konferencja Elfa Pharm w romantycznej kawiarni na terenie malowniczego Ogrodu Botanicznego postawiła wysoko poprzeczkę dla innych marek. Profesjonalizm, nienaganna estetyka i tak bliskie połączenie z naturą wzbudziło nasze olbrzymie zaufanie. Polecamy i podpisujemy się obiema rękami pod firmowymi produktami.

9

Serdeczne podziękowania za zaproszenie!

Komentarze

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com