Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Kierunek: Finlandia - kraina Muminków

Kierunek: Finlandia – kraina Muminków

| On 05, cze 2013

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi odwieczny dylemat: w którą stronę świata wyruszyć? W moim przypadku sprawa jest oczywista, odkąd pierwszy raz pojawiłam się na Północy nie słabnie moja miłość do Skandynawii, a konkretniej do Finlandii. I to właśnie ten kraj gorąco polecam wszystkim znajomym, którym marzy się niezapomniana podróż. Jako że lato sprzyja niezwykłym przygodom, dlaczego nie wybrać się na spotkanie z Muminkami?

W południowo – zachodniej Finlandii znajduje się niewielkie miasteczko Naantali. Słynie ono z zabytkowego kościoła klasztornego św. Brygidy z XV wieku, zlokalizowanego tuż nad brzegiem malowniczego jeziora, a także z niezwykle kolorowego starego miasta, gdzie przy brukowanych uliczkach, stoją niewielkie zabytkowe domy, każdy innej barwy. Jednakże bez wątpienia Naantali kojarzyć się powinno z wyspą Kailo i światem Muminków – Muumimaailmą.

Pośród drzew niespiesznie przechadzają się bajkowe postacie. Włóczykij opowiada o swoich podróżach, Mała Mi szuka sposobu by dokuczyć turystom, a Tatuś Muminka zaprasza do swojego domu, gdzie Mamusia Muminka oprowadza po swojej spiżarni.

Na kilka godzin człowiek zupełnie traci poczucie rzeczywistości. Powrót do beztroskich chwil dzieciństwa murowany!

Muumimaailma otwarta jest dla zwiedzających przez cały sezon letni. Bilet wstępu to wydatek rzędu 25 – 35 Euro. Cena uzależniona jest od ilości wybranych atrakcji (zwiedzanie wyspy, przedstawienie teatralne, piknik, rejs po jeziorze). W zimie natomiast Muminki można odwiedzić już za 15 Euro, ale tylko przez 8 dni lutego.

Podróż najlepiej rozpocząć w Gdańsku, skąd bezpośrednim lotem dotrzemy do Turku. W Turku wystarczy przesiąść się w odpowiedni autobus miejski, by po półgodzinnej jeździe cieszyć się urokliwymi zabytkami Naantali.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.muumimaailma.fi

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com