Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Jak przetrwać sesję?

Jak przetrwać sesję?

| On 16, Sty 2015

Studia to podobno najlepszy okres w życiu człowieka i zapewne to zdanie powiedział ktoś, kto już dawno ma za sobą multum egzaminów, pierwszych i drugich terminów, a także prezentacji na wymagające zajęcia. Czas powitać sesję.

Zawsze sesja przychodzi do nas niespodziewanie i mimo, że wiemy kiedy nadejdzie, nadal pokazujemy zaskoczoną minę, a na naszej twarzy maluje się pytanie „czy to naprawdę już ten czas?”. Tak, to dokładnie teraz.

Jak zatem przetrwać sesję i nie zwariować, a jednocześnie cieszyć się z chwil spędzonych na odpoczynku? Oto kilka wskazówek prosto od absolwentki.

Sen to podstawa – nie oszukujmy się, bez odpowiednio długiego snu organizm nie zdarzy się zregenerować. Zadbaj o to w pierwszej kolejności!

Jedz z głową – czas posiłki spożywane w biegu odstawić na bok. Owszem niekiedy brak nam czasu przygotowanie w pełni zdrowych posiłków 5 razy w ciągu dnia, lecz warto wprowadzić do swojej diety urozmaicenia – np. w postaci warzyw bogatych w błonnik, orzechów czy owocowych soków.

Przerwa – jeżeli planujesz nauczyć się wszystkiego w jeden dzień to jedyne, co nam pozostaje to życzyć powodzenia. Nikt nie jest w stanie przesiedzieć cały dzień nad książką non stop. Pamiętaj o przerwach – spacery są wskazane!

Wywiad – sięgaj po podpowiedzi kolegów ze starszego rocznika. Ich wskazówki są najcenniejszą radą, którą możesz otrzymać. W końcu niejeden profesor ma swój konik, o który lubi szczególnie pytać na testach.

Stres – nie ma uniwersalnej metody, która zlikwidowałaby stres u każdego. Niektórzy jedzą czekoladę, inni nerwowo wertują notatki w ostatniej chwili, ale najskuteczniejszym sposobem jest chwila oddechu na dzień przed egzaminem. Niech odpoczynek i wsparcie bliskich stanie się metodą na walkę ze stresem!

A przy tym wszystkim, nie trać głowy… to nadal tylko egzamin! Trzymamy mocno kciuki!

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com