Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Jak poprawić kondycję "mikrobiomu"? Podpowiada marka tołpa

Jak poprawić kondycję „mikrobiomu”? Podpowiada marka tołpa

| On 05, Gru 2019

„Mikrobiom” – stawiamy, że tego pojęcia nie łączyłaś nigdy w pielęgnacją skóry. Pomimo faktu, że mikrobiom nie jest widoczny gołym okiem, warto przyjrzeć się zagadnieniu z bliska. Wyjaśniając, mikrobiom to żyjąca warstwa ochronna skóry, którą tworzą naturalnie występujące na niej mikroorganizmy! Gdy jest w złej kondycji, zauważamy niekorzystną różnicę w wyglądzie skóry. Udowodniono, że nieprawidłowy mikrobiom zwiększa podatność na takie schorzenia jak zapalenie skóry czy egzema. Zatem jak wspierać skórę i jej mikrobiom? Mamy kilku kosmetycznych pomocników na oku!

Skóra jest niczym dom dla miliarda mikroorganizmów, które tworzą unikalną florę bakteryjną. Ten niewidoczny ekosystem pełni szalenie ważne zadanie – utrzymać skórę w dobrej kondycji. Co ciekawe, każdy jest unikatowy, niczym odcisk palca! To, gdzie mieszkacie, co jecie, jakie ubrania nosicie, jakich kosmetyków używacie, a nawet czy macie zwierzęta domowe – wszystko decyduje o mikrobiomie.

Utrzymanie skóry w dobrej kondycji to sprawa bardzo ogólna, ale co dokładnie robi mikrobiom? Jego codzienne działanie jest bardzo wszechstronne! Przede wszystkim chroni skórę przez nieprzyjaznymi mikroorganizmami ze środowiska oraz wspomaga utrzymanie optymalnego pH. Jest odpowiedzialny za dostarczenie wartości odżywczych skórze i za naturalnie występujące lipidy. Jak mu pomóc w tak odpowiedzialnych zadaniach? Tołpa ma na to sposoby!

Płyn micelarny do mycia twarzy i oczu – tołpa dermo face physio mikrobiom

Płyn delikatnie usuwa zanieczyszczenia i makijaż w pełni respektując barierę ochronną skóry. Wspiera mikrobiom, dzięki czemu łagodzi podrażnienia, zmniejsza reaktywność oraz wrażliwość skóry. Zatrzymuje wodę w naskórku i zgodnie z wynikami aparaturowych badań – redukuje jej utratę o 20%. A dodatkowo świetnie odświeża, oczyszcza i jest odpowiedni dla osób noszących soczewki kontaktowe.

Cena: 9,99 zł – 29,99 zł / 100 – 400 ml

Łagodny peeling do twarzy – tołpa dermo face physio mikrobiom

Peeling łagodnie usuwa zrogowaciały naskórek bez intensywnej ingerencji w barierę ochronną skóry. Stosowany regularnie, wyrównuje koloryt i zapobiega powstawaniu zaskórników. Podobnie jak żel, wspiera mikrobiom, dzięki czemu łagodzi podrażnienia, zmniejsza reaktywność oraz wrażliwość skóry. A dodatkowo wykazuje właściwości zatrzymywania wody w naskórku oraz zmniejszenie jej utraty o 23%. Jednym słowem, ekstra!

Cena: 25,99 zł / 60 ml

Łagodny tonik – serum 2w1 – tołpa dermo face physio mikrobiom

Tonik nawilża skórę i przywraca jej odpowiedni poziom pH. Podobnie jak wszystkie kosmetyki z serii, tonik jest wsparciem dla mikrobiomu. W efekcie skutecznie łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza nadwrażliwość skóry. Co więcej, sprzyja regeneracji i odnowie naskórka, ale przede wszystkim przygotowuje skórę na przyjęcie kolejnych kosmetyków oraz wzmacnia działanie dalszej pielęgnacji.

Cena: 27,99 zł / 200 ml

Łagodny żel micelarny do mycia twarzy i oczu – tołpa dermo face physio mikrobiom

Uzupełniającym kompleksową pielęgnację kosmetykiem jest żel micelarny, który delikatnie usuwa makijaż oraz zanieczyszczenia powstałe w ciągu dnia. Wspiera warstwę ochronną skóry, a także pomaga w załagodzeniu podrażnień. Żel wykazuje zdolności zatrzymywania wody w naskórku, również redukuje jej utratę. Doskonale oczyszcza, odświeża, a stosowanie… sama przyjemność!

Cena: 19,99 – 27,99 zł / 150 – 195 ml

A Wy jak dbacie o swój mikrobiom?

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com