Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Jak być szczęśliwym?

Jak być szczęśliwym?

| On 19, Sty 2015

Podobno szczęściu trzeba pomóc, za szczęściem trzeba gonić i chwytać mocno w swoje dłonie. Mówimy często o „małych szczęściach”, które z czasem przeradzają się w „te duże”. Ale gdy temat rozmowy schodzi na szczęśliwego człowieka nerwowo rozglądamy się po sobie. Co sprawia, że jedni ludzi uchodzą za pechowców, a inni za tych w czepku urodzonych? A przede wszystkim, co trzeba zrobić, żeby należeć do grupy drugiej?

Zacznij od uśmiechu – pozytywne myśli przywołują siebie nawzajem, dlatego im więcej dobrych emocji Ci towarzyszy na co dzień, tym więcej własnego szczęścia zaczynasz dostrzegać. W końcu sam los uśmiecha się do tych, którzy uśmiechają się do niego!

Czas na relaks – zmartwienia większe bądź mniejsze zdarzają się każdemu. Dlatego nie możemy powiedzieć, żebyś do każdego problemu podchodziła z uśmiechem, ale popatrz na niego jak na własne wyzwanie. Wyciągnij z niego lekcję – to będzie bardzo cenna wskazówka na przyszłość.

Doceniaj małe rzeczy – drobne gesty i niewielkie szczęścia zdarzają się codziennie. Wystarczy je tylko dostrzec, a przede wszystkim docenić. Poza tym, na pewno masz tak wiele atrybutów, których zazdroszczą Ci inni. Czas cieszyć się z tego, co jest tu i teraz.

Miej odwagę do zmian – jeżeli praca nie sprawia Ci przyjemności – zmień ją. Jeżeli tkwisz w toksycznym związku – czas go przerwać. Rób dokładnie to, co jest dobre dla Ciebie. Szukaj inspiracji w ludziach odważnych i tych, których podziwiasz. Niech oni napędzą Cię na pozytywne zmiany. To w nich tkwi siła.

Bądź dobry dla siebie – nie zapominaj o sobie, własnym odpoczynku i regeneracji. Mówimy tu o odpoczynku fizycznym i psychicznym. Dlatego pozwól sobie na odrobinę lenistwa, a przede wszystkim nie chowaj w sobie urazy i po prostu przebaczaj.

Szukajcie energii w sobie i w innych. Szukajcie inspiracji i bądźcie odważni! Trzymamy kciuki!

Dzisiejszy wpis został zainspirowany Wami – Fanpage iSZPILEK ma dokładnie 2000 fanów! Dziękuję z całego serducha za wszystko! Oby było nas coraz więcej!

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com