Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Czekoladowe szaleństwo - Światowy Dzień Czekolady

Czekoladowe szaleństwo – Światowy Dzień Czekolady

| On 12, Kwi 2013

Nie znam osoby, która nie lubiłaby czekolady. Mnogość jej rodzajów sprawia, że możemy cieszyć się różnorodnością smaków. Gorzka, mleczna, biała, deserowa? A może z orzechami, likierem albo bakaliami? Którą lubisz najbardziej? Ja preferuję mleczną albo z bakaliami, ale, jak wiemy, to rzecz  gustu, a raczej… podniebienia.

Czy nie mówicie czasami, że czekolada jest najlepsza na smutki? I macie rację! Czekolada zawiera wiele substancji, takich jak teobrominę, fenyloetyloaminę i niewielkie ilości kofeiny, co powoduje przyspieszenie pracy mięśnia sercowego. Ponadto czekolada powoduje zwiększenie stężenia cukrów prostych we krwi, co dodaje nam energii, dlatego kiedy opadacie z sił, łapcie za czekoladę – szybko poczujecie się lepiej.

Dziś, 12 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Czekolady. Z tej okazji możecie bez żadnych wyrzutów sumienia zjeść ulubioną tabliczkę. A może wybierzcie się z przyjaciółmi do kawiarni na gorącą czekoladę? Wybór należy do Was. Dziś nie przejmujcie się kaloriami, cieszcie się przyjemnością!

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com