Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Co na wypadające rzęsy i jak pielęgnować rzęsy?

Co na wypadające rzęsy i jak pielęgnować rzęsy?

| On 22, Sty 2017

Zalotne spojrzenie potrafi skusić niejednego mężczyznę. Niestety nie wszystkie kobiety mogą się pochwalić gęstymi i grubymi rzęsami. Ich wypadanie jest spowodowane szeregiem czynników, dlatego warto przyjrzeć się problemowi od podszewki. Okazało się, że są przyczyny, które możemy powstrzymać bądź zminimalizować ich skutki. Co na wypadające rzęsy poradzić i jak pielęgnować rzęsy? 

Ze sztucznymi rzęsami na bok!

Nieważne czy mowa o całych sztucznych rzęsach czy wyłącznie o kępkach – mocujemy je za pomocą kleju do naturalnych rzęs. I to właśnie ten klej nie jest naszym sprzymierzeńcem. Najpoważniejszym błędem jest ich nieprawidłowe usuwanie. Każda próba ściągnięcia sztucznych dodatków jest dla nas niekorzystna, dlatego jeżeli chcesz zachować swoje rzęsy, odczep sztuczne dopinki. Na stałe.

Z zalotkami ostrożnie!

Czy wiecie, że jeszcze nikt nie udowodnił dobroczynnego wpływu zalotki na kobiece rzęsy? Oczywiście, nie można im odmówić jednego – sprawiają, że nasze rzęsy wyglądają ładnie i są cudownie podkręcone, ale jej nieostrożne stosowanie może być przyczyną wyrwania nawet kępy rzęs! Jeżeli już musisz używać, postaw na ostrożność!

Ręce precz!

Pocieranie rzęs, szczególnie gdy nałożyłyśmy na nie maskarę, może doprowadzić do utraty. Wiemy, że wspominamy o naturalnych odruchach, lecz powstrzymać się warto. Po pierwsze, zastanów się, czemu pocierasz swoje oczy? Czy odczuwasz swędzenie bądź pieczenie? Jeżeli tak, przyczyn możesz upatrywać w alergii. Warto dodać, że zarówno reakcja alergiczna, jak i samo pocieranie rzęs to prosta droga do ich utraty.

Jak pielęgnować rzęsy? Oto trzy najważniejsze sposoby:

Wsparcie olejku

Czy wiesz, że olejek rycynowy ma dobroczynne wsparcie dla Twoich rzęs? Wystarczy, że zanurzysz w nim patyczek kosmetyczny i nałożysz bezpośrednio przed pójściem spać. Pamiętaj, że rzęsy to również Twoje włosy, które potrzebują odżywienia. Olejek rycynowy jest bogaty w witaminę A oraz E. Substancje sprawiają, że rzęsy stają się grubsze i mocniejsze.

Wsparcie wazeliny

Rzęsy, jak każde włosy, potrzebują odpowiedniej dawki nawilżenia. Szczególnie rekomendowana jest wazelina. Substancja skutecznie zapobiega wysuszeniu rzęs i minimalizuje ich łamliwość. Regularna aplikacja sprawia, że stają się grubsze i bardziej elastyczne.

Rady ogólne

Pamiętaj, by unikać pocierania oczu. To może być trudne, zwłaszcza w momencie, gdy one swędzą bądź czujemy, że coś wpadło nam do oka. Codziennie myjmy skórę wokół oczu bardzo delikatnie i nie zapominajmy o całkowitym demakijażu przed pójściem spać. Niestety ciągłe stosowanie maskary i eyelinera działa wysuszająco na rzęsy.

Szukasz sprawdzonego eyelinera i tuszu do rzęs, który podkreśli makijaż oka bez naruszania wrażliwej okolicy wokół oczu? Sprawdź tutaj i tutaj.

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com