Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

One Comment

5 sposobów na śnieżnobiałe zęby – konferencja Blend-a-Med i Oral-B

5 sposobów na śnieżnobiałe zęby – konferencja Blend-a-Med i Oral-B

| On 09, Sty 2016

Śnieżnobiałe zęby – czy ktoś o nich nie marzy? Pragniemy osiągnąć ten doskonały efekt i olśniewać swoim uśmiechem. Biegniemy do dentysty na kolejne zabiegi wybielania, kupujemy kolejne wybielające pasty i coraz bardziej przekonujemy się do porzucenia porannej kawy. A okazuje się, że wybielanie wcale nie jest takie trudne i nie wymaga tylu wyrzeczeń.

Jako osoba należąca do grona tych „niezadowolonych” z odcienia zębów wybrałam się na konferencję organizowaną przez Blend-a-Med i Oral-B. Ogromnie ciekawa i zaintrygowana przekroczyłam próg Domu Handlowego Mysia 3, by zebrać kolejne doświadczenia.

Co wpływa na kolor uzębienia?

Odcień zębów to sprawa złożona. Zależy od wielu czynników, na które bardziej już mniej wpływamy. Dlaczego zęby nie są śnieżnobiałe? Ze względu na naturalny odcień kości, obecność kamienia nazębnego oraz przyjmowane antybiotyki. Kolor zębów pogarsza się wraz z wiekiem oraz naszymi nawykami. W końcu, kto by przeżył bez porannej kawy czy herbaty! Ostatni czynnik to genetyka – w walce z nią nie mamy szans.

Sposób 1 – pasta do zębów

Nowością w firmowym portfolio jest ulepszona pasta do zębów Blend-a-Med White Luxe Perfection oraz Blend-a-Med 3D White Whitening Accelerator, czyli produkt przyspieszający wybielanie zębów.

W czym tkwi skuteczność wybielania?

Blend-a-Med White Luxe Perfection to pasta z ditlenkiem krzemu, który pozbywa się 100% przebarwień powierzchniowych, fluorkiem sodu wzmacniającym zęby oraz formułą polifosforanów. Każdy ze składników to rozpuszczalne mikrogranulki – usuwają przebarwienia i chronią przed powstawaniem nowych. Skuteczność? Trzy razy lepsza niż w przypadku tradycyjnych past.

Sposób 2 – akcelerator wybielana

Blend-a-Med 3D White Whitening Accelerator to zupełna nowość w portfolio marki. Przyspieszacz wybielania stosuje się bezpośrednio po użyciu pasty i szczotkuje się nim zęby 1 minutę.

Skuteczność – jak to możliwe?

Wyższe stężenie aktywnych polifosforanów i cząsteczek ditlenku krzemu (lekcje chemii kłaniają się ponownie) przyspieszają usuwanie przebarwień powierzchniowych. Innowacyjny akcelerator dociera do miejsc, do których nie ma dostępu tradycyjna szczoteczka. Czyszczenie odbywa się na najwyższym poziomie. A same zęby? Bielsze na dłużej niż w przypadku stosowania wyłącznie pasty, chronione przed erozją szkliwa i kamieniem nazębnym.

Sposób 3 – płyn do płukania jamy ustnej

Dopełniając rytuał wybielania nie zapominajmy o płynie do płukania Blend-a-Med 3D White Luxe. Jego zadaniem jest wzmocnienie wybielania oraz ochrona zębów w codziennej pielęgnacji. Pełni 3 funkcje:

 • utrzymuje naturalną biel zębów,
 • odświeża oddech,
 • wzmacnia szkliwo.

Płyn to mój osobisty must have, bez którego pielęgnacji zębów sobie nie wyobrażam. W szaleńczym trybie życia dba o uzębienie, zaś jego użycie trwa dosłownie chwilę.

Sposób 4 – elektryczna szczoteczka do zębów

Instrukcja obsługi do szczoteczki do zębów? W przypadku Oral-B jest całkowicie uzasadniona. Jest to pierwsza na świecie szczoteczka z Bluetooth! Dzięki temu możliwa jest komunikacja między naszą szczoteczką a nieodłącznym smartfonem.

Tyle nowości – jaki jest w nich sens?

Szczoteczka – innowacja od Oral-B SmartSeries 6000 lub 7000 w połączeniu z aplikacją pomaga personalizować higienę jamy ustnej. Korzyści dla użytkownika to:

 • rozwiązywanie problemów dotyczących zbyt krótkiego czasu szczotkowania (przeciętny Polak nie poświęca na czyszczenie zębów zalecanych 2 minut, lecz średnio 46 sekund!),
 • dostarczenie informacji o przebiegu czyszczenia w czasie rzeczywistym,
 • tworzenie indywidualnych programów szczotkowania,
 • pomoc w osiągnięciu celu szczotkowania (wybielanie / czyszczenie),
 • przeciwdziałanie nadwrażliwości uzębienia.

Konstrukcja główki szczoteczki CrossAction otacza każdy ząb delikatnymi włóknami nachylonymi pod kątem 16 stopni. Dzięki temu zapewniamy swojemu uzębieniu trójwymiarowe czyszczenie o kolosalnie większej skuteczności niż w przypadku szczoteczki manualnej. Główka szczoteczki wykonuje ruchy obrotowe, oscylujące i pulsujące, które usuwają 100% więcej płytki nazębnej. O to właśnie chodzi!

Co zaskakuje?

Szczoteczka Oral-B jest naszpikowana nowościami, których nie sposób ominąć. Pierwszą z nich jest czujnik nacisku, który zapala się na czerwono, gdy szczotkujemy zbyt mocno. Rozwiązanie jest idealne dla osób, które borykają się z problemem zaczerwienionych i spuchniętych dziąseł. Druga nowość to licznik czasu, który nadaje tempo naszemu szczotkowaniu. Osiągnięcie rekomendowanych 2 minut szczotkowania jest zdecydowanie łatwiejsze, zaś sam licznik co 30 sekund informuje nas o potrzebie zmiany miejsca szczotkowania. Poza licznikiem w szczoteczce zestaw zawiera timer, pozwalający dodatkowo kontrolować czas i nagradza nas gwiazdkami za 2-minutowe szczotkowanie. Sprawdza się także jako praktyczny zegarek w łazience – w końcu nie raz tracimy rachuby czasu.

Tryby szczotkowania

Jedną z wymienionych korzyści dla użytkownika jest pomoc w osiągnięciu celu szczotkowania. Tutaj codziennie wybieramy 1 z 6 trybów, które przybliżają nas do zamierzonego efektu – doskonałego wybielania czy precyzyjnego czyszczenia.

Tryby: Codzienne Szczotkowanie, Pielęgnacja Dziąseł, Delikatny, Wybielający, Głębokie Czyszczenie oraz Czyszczenie Język dla modelu 7000.

Sposób 5 – paski wybielające

Paski wybielające 3D White Whitestrips to nowość, której szczególnie nie mogłam się doczekać. Ta nieinwazyjna metoda pielęgnacji zawiera składniki bezpieczne dla szkliwa, stosowane w najlepszych gabinetach stomatologicznych.

W czym tkwi skuteczność pasków wybielających?

Składniki aktywne zawarte na każdym pasku wnikają w głąb zęba pod powierzchnię szkliwa i usuwają przebarwienia. Specjaliści Oral-B rekomendują, by przy pierwszym zastosowaniu dentysta zademonstrował prawidłowe użycie pasków. Za jego przykładem możemy samodzielnie aplikować kolejne z nich w zaciszu swojego domu. Pełna seria to 14 dni, po których zęby stają się wyraźnie bielsze. Opakowanie niewielkie i poręczne, ale to dobrze. Podobno najlepsze rzeczy otrzymujemy w małych opakowaniach.

Zgodnie z postanowieniem noworocznym jestem w trakcie używania pasty do zębów, akceleratora wybielania, płynu do płukania jamy ustnej i innowacyjnej szczoteczki. Paski czekają na swoją kolej po piaskowaniu w gabinecie stomatologicznym, na które zabiorę nowość 3D White Whitestrips.

Kilka słów o konferencji

Konferencja Blend-a-Med i Oral-B odbyła się 16 grudnia w Domu Handlowym Mysia 3 w Warszawie. Przyznam szczerze, że do samego spotkania podchodziłam z ogromnym zaciekawieniem, dlatego czym prędzej wybiegłam z pracy, by móc uczestniczyć w wydarzeniu. Przeczucia mnie nie zawiodły, bo całość została zorganizowana na najwyższym poziomie. Ciekawe rozmowy, doświadczenia, możliwość konsultacji ze specjalistkami oraz ogrom nowej wiedzy zainspirował mnie do wypracowania nowego rytuału w pielęgnacji. Dziękuje!

Komentarze

 1. Karolina

  Próbowałam różne metody, ale jak do tej pory najlepsze efekty wybielenia mam po nakładkach iWhite. Polecam do wypróbowania 🙂

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com