Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Brak komentarzy

17 maja 2013 r. - Łódź znów otuli się wonią wyższej mody

17 maja 2013 r. – Łódź znów otuli się wonią wyższej mody

| On 24, kw. 2013

Niektórzy – czyli nie wszyscy. Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość… pamięta jeszcze pewnie dokładnie wydarzenia ubiegłorocznej Złotej Nitki, która po raz pierwszy od lat dwudziestu odbyła się w nowym miejscu – Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym MTŁ przy Al. Politechniki 4 (nota bene sprawiającym naprawdę świetnie wrażenie).

Zamieszanie, bałagan, pomyłki prowadzącej, opóźnienia, stres, ogólne zdenerwowanie, potykające się o wybiegowe dekoracje modelki i widzowie uciekający minuta po minucie, gdzie pieprz rośnie. A jak to będzie w tym roku? Z góry i z nadzieją zakładamy, że gazety inaczej (pozytywniej) opiszą wydarzenia zaraz po 17 maja.

Po raz XXI młodzi projektanci dostają szansę na zabłyśnięcie podczas najważniejszego chyba konkursu modowego w Polsce. Na Złotej Nitce debiutowali między innymi Paprocki i Brzozowski, Łukasz Jemioł, Maciej Zień, Monika Onoszko, Dawid Tomaszewski.

Dla niektórych był to pierwszy poważny pokaz  w ogóle, przełamanie lodów ze światem branży modowej, schwytanie okazji. Projektanci – zwycięscy i nie tylko – zostają zauważeni i sypią się propozycje.

Jury, jak opinia publiczna mówi, jest poważne. Podczas XXI edycji w radzie zasiądą: Marcin Paprocki, Mariusz Brzozowski, Monika Onoszko, Agata Wojtkiewicz, Anna Jatczak, Rafał Michalak, Łukasz Jemioł, Sabrina Pilewicz, Michał Szulc, Hanna Gajos, Barbara Mietkowska, Katarzyna Tusk, Joanna Przetakiewicz, a także Mona Kinal. Wbrew pozorom blogerka Kasia Tusk sporo wie o modzie i niezmiernie cieszy się z włączenia jej do tego przedsięwzięcia (podobnie jak i my się cieszymy!)

Jakie zmiany na pewno nastąpią? Zmiany w systemie oceniania i przyznawania nagród. Kategorie zostały połączone, do trzech osób powędrują odpowiednio poważne kwoty (20 000 i dwa razy po 10 000 złotych). Gwoli przypomnienia: uprzednio nagrody przyznawano dwie – w kategoriach Première vision i Prêt à porter. Cóż jeszcze? Kolekcje prezentowane podczas Gali Finałowej będzie oceniało jedno gremium Jury – bez podziału na Kreatorów i Media.

Trzymamy mocno kciuki za pomyślność przebiegu tego modowego święta, nie mogąc się już doczekać wszelkich opinii, wrażeń i komentarzy!

Fot. polki.pl; party.pl

Napisz komentarz

Projekt i realizacja: pisanczuk.com